Sosnowiec zagrał dla Mam z Krzysztofem Krawczykiem
Sosnowiec zagrał dla Mam z Krzysztofem Krawczykiem
W miniony poniedziałek 23 maja br. odbył się 5. Koncert Charytatywny z cyklu "Gramy dla Mamy", organizowany przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej we współpracy z Gminą Sosnowiec, pod Honorowym Mecenatem Auchan Polska. Wydarzenie miało miejsce w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu, a gwiazdą wieczoru był znany i ceniony artysta Krzysztof Krawczyk. Wśród gości koncertu znaleźli się m.in. Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński i wicedyrektor Caritas Polska ks. Marek Dec.
Punktualnie o 19:00 na widowni zapadła cisza i zaprezentowany został krótki film wprowadzający zgromadzonych w życie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka. Felieton opisywał historie mieszkanek domu oraz ich indywidualne plany usamodzielniania.
Po zakończonej projekcji Ks. Tomasz Folga, dyrektor naszej diecezjalnej Caritas uroczyście witając gości ze wzruszeniem powiedział, iż "Kiedy 5 lat temu organizowaliśmy pierwszy koncert pokazywaliśmy państwu plany i wizualizacje tego domu. Dziś na filmie zobaczyliście dowód, że ten dom żyje i służy".
Następnie rozpoczęła się aukcja charytatywna poprowadzona przez ks. Pawła Sobierajskiego, w której licytowano m.in. książki z autografami Ewy Błaszczyk i Krzysztofa Ziemca, dwa różańce przekazane przez Ojca Św. Franciszka, pióro Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego. Łącznie udało się zebrać 8650 zł.
Po krótkiej przerwie scenę opanował porywający tłumy Krzysztof Krawczyk, który wraz z zespołem wykonał najpopularniejsze utwory ze swojego repertuaru.
Wspólnie świętowany Dzień Matki przy niemal w całości wypełnionej 500 osobowej widowni, cieszył nie tylko obecne na sali szczęśliwe mamy, ale przyniósł także nadzieję kobietom mieszkającym w Diecezjalnym Domu Matki i Dziecka oraz ich dzieciom, ponieważ środki zebrane podczas koncertu przeznaczone zostaną w całości na funkcjonowanie tejże placówki. Działający od 2015 roku Dom, to nie tylko tymczasowe schronienie, ale także miejsce dające fachową pomoc i opiekę życzliwych ludzi.
Aby jednak marzenie o normalnym życiu ze swoimi dziećmi mogło się ziścić niezbędne są środki wspierające funkcjonowanie placówki.
Dlatego też wielu uczestników wydarzenia poza wykupieniem biletu-cegiełki składało także dodatkowe datki do puszek oraz brało udział w licytacji.W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dania nadziei na nowy dom matkom,
które znajdą się w trudnej życiowej sytuacji.
Zachęcamy do wspierania Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu.