Relacja z I Balu Niepodległości Caritas Diecezji Sosnowieckiej
Relacja z I Balu Niepodległości Caritas Diecezji Sosnowieckiej
„Takiego Balu jeszcze w naszym regionie nie było. Wspaniały!” – często można było usłyszeć te słowa z ust wychodzących gości z I Charytatywnego Balu Niepodległości, który odbył się 11 listopada 2016r w restauracji „Moja Pasja” w Sosnowcu. 98 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, zebranie funduszy na remont Domu dla bezdomnych w Dąbrowie Górniczej, a także podziękowanie naszym Darczyńcom, którzy w sposób szczególny w tym roku okazali nam swoją hojność - to powody, dla których zdecydowaliśmy się podjąć tę inicjatywę.
Jak na polską tradycję przystało – uroczystość rozpoczęliśmy tradycyjnie polonezem tworząc wspaniały Korowód Niepodległości. Kolejno w parach stanęli gospodarz ks. Tomasz Folga – dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej, nasz gość specjalny – mistrz mowy polskiej, krzewiciel wysokiej kultury oraz dyrektor Teatrów Operowych w Polsce Sławomir Pietras, włodarze miast Sosnowca i Dąbrowy Górniczej, parlamentarzystka, radni, przedstawiciele instytucji miejskich, szkół oraz nasi darczyńcy.
Utworem „Brunetki blondynki” wybitnej klasy tenor Sylwester Kostecki przy akompaniamencie utalentowanego muzyka Michała Fiuka wprowadził nas w klimat patriotycznego „Słowa o Kiepurze” wygłoszonego przez Sławomira Pietrasa. Na zakończenie swojego przemówienia nasz szanowny Gość wzniósł toast za wolność Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polski.
Bal był okazją do uhonorowania tych, którzy przyczynili się do wsparcia działań charytatywnych podejmowanych przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Darczyńcy Ci otrzymali medale „In Caritate Servire” oraz listy gratulacyjne podpisane przez naszego Pasterza Biskupa Grzegorza.
Podczas świętowania 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nie mogło zabraknąć tortu, który został uroczyście pokrojony przez Pana Arkadiusza Chęcińskiego – Prezydenta Sosnowca.
Nawet najmniejszy gest dobroci otwiera serce, nawet najmniejszy gest hojności – przemienia duszę. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tego WYDARZENIA, w sposób szczególny Grupie Fotograficznej Sosnowiec www.gfskolektyw.pl która uwieczniła nasze emocje na zdjęciach, a przede wszystkim Wam Drodzy Goście, którzy odpowiedzieliście na nasze zaproszenie i zaszczyciliście nas swoją obecnością.
Już dzisiaj mówimy „do zobaczenia za rok” , a tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć.