FESTYN RODZINNY CARITAS ZA NAMI
FESTYN RODZINNY CARITAS ZA NAMI
W minioną sobotę, 3 czerwca na placu przy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie, które na stałe wpisało się, w życie społeczno-kulturalne naszej Diecezji, w tym roku połączone było z obchodami 25-lecia diecezjalnej Caritas.
Dzięki pięknej pogodzie Festyn był okazją do wspólnego świętowania nie tylko dla najmłodszych, ale i całych rodzin. Zgromadzonych odwiedził Biskup Sosnowicki Grzegorz Kaszak oraz Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.
Najważniejszymi osobami w tym dniu byli najmłodsi. Na tych wyjątkowych uczestników, z okazji ich święta czekały liczne atrakcje, takie jak: malowanie twarzy, gry, zabawy plastyczne i organizowane w ramach poszczególnych sekcji konkursy, konkurencje sportowe oraz pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego.
Starsi uczestnicy wydarzenia mogli zmierzyć poziom cukru i ciśnienia oraz skorzystać z doradztwa medyczno-rehabilitacyjnego prowadzonego przez Stację Opieki Caritas oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Dzięki uprzejmości Autoryzowanego Dealera ŠKODA Auto Śliwka, uczestnicy festynu mogli zapoznać się z najnowszym modelem marki Škoda KODIAQ, a jedna z rodzin wylosowała go do dyspozycji na cały wybrany weekend z pełnym bakiem.
Siostry Zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu, opiekujące się Świetlicą „u Matki Teresy” wraz z podopiecznymi przygotowały kiermasz rękodzieł, z których dochód przeznaczony jest na funkcjonowanie Świetlicy.
Na głodnych czekał poczęstunek w postaci bigosu oraz kiełbasek z grilla. Parafialne Zespoły Caritas przygotowały stoiska z własnymi wyrobami i domowym ciastem.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom festynu za przybycie i za wspólne rodzinne świętowanie. Zapraszamy do galerii zdjęć uwieczniającą tą wspaniałą, rodzinną sobotę.