RELACJA Z II CHARYTATYWNEGO BALU NIEPODLEGŁOŚCI CARITAS DIECEZJI SOSNOWIECKIEJ
RELACJA Z II CHARYTATYWNEGO BALU NIEPODLEGŁOŚCI CARITAS DIECEZJI SOSNOWIECKIEJ
11 listopada 2017 r. dokładnie w 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w Sali bankietowej „Villa Marina” w Dąbrowie Górniczej, odbył się II Charytatywny Bal Niepodległości.
Bal był okazją do uczczenia w sposób radosny odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę, jak również uhonorowania tych, którzy przyczynili się do wsparcia działań charytatywnych podejmowanych przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.
Gościem honorowym Balu był Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak Ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej. Pasterz pogratulował wszystkim zebranym wrażliwości na drugiego człowieka i podziękował za każde dobro dokonane przez naszą Caritas, które rodziło się w sercach zebranych.
Podczas Balu tradycyjnie zostali uhonorowani Ci, którzy są liderami współpracy z Caritas Diecezji Sosnowieckiej.
W kategorii Współpraca złote medale „In Caritate Servire” otrzymali Prezydenci Miast Sosnowca i Dąbrowy Górniczej, Arkadiusz Chęciński i Zbigniew Podraza.
W kategorii Darczyńca złoty medal „In Caritate Servire” otrzymał Andrzej Banaszek Prezes firmy Banimex z Będzina.
W Kategorii Świadectwo złoty medal „In Caritate Servire” otrzymał Kazimierz Łydek General Manager Timken Polska.
W Kategorii Przyjaciel w tym roku medal otrzymał Zbigniew Cebo Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sosnowcu
Na Balu nie mogło zabraknąć mowy patriotycznej wygłoszonej przez mistrza mowy polskiej oraz dyrektora Teatrów Operowych w Polsce - Sławomira Pietrasa, który z wrodzoną sobie swadą przypominał tak cenne dla nas postawy patriotyczne bohaterów ziemi zagłębiowskiej. Wszystko to zostało dopełnione oprawą artystyczną śpiewaków operowych Adama Szerszenia i Sylwestra Kosteckiego przy akompaniamencie Michała Fiuka, którzy na koniec porwali zebranych gości do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych.
O północy na gości czekał wyjątkowo okazały ale i niezwykle smaczny tort przybrany w barwy narodowe, jak również w herb Dąbrowy Górniczej, ufundowany przez współgospodarza Balu Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej.
Podczas Balu odbyła się również licytacja z której środki zostaną przeznaczone na budowę Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla osób starszych w Olkuszu. Licytację wygrała Pani Beata Drzazga Prezes firmy BetaMed.
W sposób szczególny pragniemy podziękować rodzinie Mańkowskich, właścicielom Modrzewie Park Hotel w Szczawnicy, którzy przekazali do zlicytowania podczas Balu Voucher pobytowy dla 2 osób w tym wyjątkowo urokliwym miejscu, a Pani Beacie Drzazga za hojność, zrozumienie i wsparcie naszych działań.
Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom Caritas, którzy przyczynili się do stworzenia tego wyjątkowego wydarzenia i wspólnie rozpoczęli z nami przygotowania do celebrowania 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Już dzisiaj mówimy „do zobaczenia za rok” , a tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć.