Koncertowe wsparcie samotnych matek
Koncertowe wsparcie samotnych matek
W miniony poniedziałek 28 maja br. odbył się VII Koncert Charytatywny z cyklu "Gramy dla Mamy", organizowany przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej we współpracy z Gminą Sosnowiec, pod Honorowym Mecenatem Auchan Sosnowiec.
Wydarzenie miało miejsce w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu, a gwiazdą wieczoru była znana i ceniona artystka - Eleni. Wśród gości koncertu znaleźli się m.in. Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, a także przedstawiciele Sejmu RP oraz darczyńcy.
Po przywitaniu gości zaprezentowana została produkcja filmowa wprowadzająca zgromadzonych w życie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka. Goście mogli przenieść się w przeszłość, aby przypomnieć sobie początki powstawania Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka, a także śledzić rozwój tego wyjątkowego dzieła miłosierdzia.
Aukcje charytatywną z niezwykłą swadą i humorem poprowadził ks. Paweł Sobierajski oraz Michał Fiuk, w której licytowano m.in. medale pamiątkowe przekazane przez Biskupa Sosnowieckiego Grzegorza Kaszaka, płaskorzeźbę Belwederu podarowaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, czy rękawice bokserskie przekazane przez Prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego. Łącznie udało się zebrać 12 600 zł.
Po krótkiej przerwie na scenie pojawiła się Eleni, która wykonała najpopularniejsze utwory ze swojego repertuaru.
Wspólnie świętowany Dzień Matki przy niemal w całości wypełnionej 500 osobowej widowni, cieszył nie tylko obecne na sali szczęśliwe mamy, ale przyniósł także nadzieję kobietom mieszkającym w Diecezjalnym Domu Matki i Dziecka oraz ich dzieciom, ponieważ środki zebrane podczas koncertu przeznaczone zostaną w całości na funkcjonowanie tejże placówki.
Działający od 2015 roku Dom, to nie tylko tymczasowe schronienie, ale także miejsce dające fachową pomoc i opiekę życzliwych ludzi.
Aby jednak marzenie o normalnym życiu ze swoimi dziećmi mogło się ziścić niezbędne są środki wspierające funkcjonowanie placówki.
Dlatego też wielu uczestników wydarzenia poza wykupieniem biletu-cegiełki składało swoje datki do puszek, brało udział w licytacji oraz nabywało rękodzieła przygotowane przez pracownice i mieszkanki Domu.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do podarowania nadziei samotnym matkom znajdującym się w trudnej życiowej sytuacji.
Zachęcamy do wspierania Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu.
Szczegóły: www.dommatki.sosnowiec.pl