IV Charytatywny Bal Niepodległości
IV Charytatywny Bal Niepodległości
Ah, co to był za bal…

11 listopada 2019 r w 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się IV Charytatywny Bal Niepodległości zorganizowany przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Tradycją już jest, że dokładanie w Święto Niepodległości Caritas Diecezji Sosnowieckiej organizuje uroczysty bal nawiązując do czasów przedwojennych, kiedy to często wyprawiano okolicznościowe bale. Bal odbył się w Restauracji "Moja Pasja" w Sosnowcu. Stał się okazją do podziękowania oraz uhonorowania tych, którzy w sposób szczególny przyczynili się do wsparcia działań charytatywnych podejmowanych przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Wyróżnieni goście otrzymali medale In Caritate Servire oraz listy gratulacyjne. W tym roku laureatami zostali w kategorii darczyńca Stanisław Orman, w kategorii świadectwo Grażyna Cader-Ziółkowska, w kategorii współpraca Katarzyna i Łukasz Wojdyła oraz w kategorii przyjaciel Alicja Cegłowska.

Naszemu świętowaniu przyświecał niezwykle ważny cel. W tym roku dochód z balu zostanie przeznaczony na rzecz wyposażenia remontowanego magazynu przy Schronisku dla Bezdomnych w Będzinie.

Miłym artystycznym akcentem podczas balu była para taneczna, która swoim tańcem przeniosła nas w czasy lat 20 tych.

Gościem honorowym balu był Jego Ekselencja Ksiądz Biskup Kaszak. Składamy serdeczne podziękowania Księdzu Biskupowi za obecność na balu. Wyrazy podziękowania kierujemy również w stronę Prezytenta Miasta Sosnowiec – Arkadiusza Chęcińskiego oraz wszystkim Drogim Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na balu.

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom Caritas: właścicielom Modrzewie Park Hotel w Szczawnicy, którzy przekazali do zlicytowania Voucher, wodzirejowi Mirosławowi Kantorowi oraz fotografowi Michałowi Jandzie za uwiecznienie tego niezwykle ważnego wydarzenia.

Zapraszamy za rok a wkrótce szersza fotoleracja.

>>>Fotorelacja<<<