IV Bal Wolontariusza
IV Bal Wolontariusza
Fantastyczna atmosfera, dobra muzyka, tańce, ale przede wszystkim wspaniali goście, z twarzy których nie znikały uśmiechy. IV Andrzejkowy Bal Wolontariusza Diecezji Sosnowieckiej zgromadził w tym roku ponad pół tysiąca osób, których łączy jedna wspólna idea. Idea wolontariatu.

30 listopada 2019 w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Sosnowcu spotkali się wolontariusze na co dzień działający w Szkolnych Kołach Caritas, ich opiekunowie, a także dyrektorzy szkół. Imprezę uświetnili swoją obecnością: Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Mateusz Bochenek oraz prezydent miasta Sosnowiec Arkadiusz Chęciński.
Zgromadzonych gości przywitał Ksiądz Dyrektor Tomasz Folga. Dziękował zgromadzonym za pracę, oddanie i poświęcenie wkładane w działalność na rzecz potrzebujących. Jednocześnie podkreślał, że bal jest formą podziękowania za ich zaangażowanie.
Nieodzownym już elementem Balu Wolontariusza stała się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursu o tytuł najlepszej grupy wolontariackiej roku szkolnego 2018/2019 „Wolontariat - podaj dalej”. Niezwykle trudne zadanie wyłonienia zwycięzców tegorocznej edycji konkursu przypadło komisji w składzie: Mateusz Bochenek, ks. Michał Borda, ks. Tomasz Folga. Prezentacje zgłoszonych szkół były niezwykłe, a zaangażowanie w podejmowane działania warte docenienia. Emocji nie zabrakło. Przed ogłoszeniem wyników wyrazy uznania i podziękowania skierował do wszystkich zgromadzonych Ksiądz Biskup. W tegorocznej edycji bezkonkurencyjne okazało się Szkolne Koło Caritas z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu. Puchar odebrany z rąk Księdza Biskupa wprawił w euforię niedowierzających w swój sukces wolontariuszy, opiekunów i dyrekcję. Gratulacjom nie było końca.

Poniżej przedstawiamy pełną listę tegorocznych laureatów i wyróżnień:

WYRÓŻNIENIE:

3. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla dzieci i młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej
2. Zespół Szkół Katolickich im św. Jana Bosko w Sosnowcu
1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Sułoszowej

LAUREACI:

III MIEJSCE - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jaworznie
II MIEJSCE - Zespół Szkół nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu
I MIEJSCE - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu

Po gromkich brawach, gratulacjach i wybuchach radości przyszedł na czas na rozpoczęcie imprezy tanecznej. Jak staropolski zwyczaj każe bal należy rozpocząć polonezem. W pierwszej parzy kroczył Ksiądz Dyrektor Tomasz Folga oraz Pani Iwona Chęcińska – Dyrektor ZSO 5 w Sosnowcu. Choć niektórzy uczestnicy balu tańczyli poloneza pierwszy raz w życiu i odczuwali niewielką tremę, to taniec wyszedł wspaniale. Tańcom, zabawie i radości nie było końca. Atmosfera balu była niezwykła i na pewno pozostanie na długo w pamięci jej uczestników. Oby umieli ją „podać dalej”, tak jak dobro, które czynią każdego dnia. Nie byłoby tak wspaniałej młodzieży bawiącej się na IV Balu Wolontariusza gdyby nie ofiarna codzienna, praca opiekunów na rzecz młodzieży skupionej przy Szkolnych Kołach Caritas. To im należą się największe podziękowania, słowa uznania za miłość i trud włożony w kształtowanie młodego pokolenia.

Tekst: ks. Łukasz Gładki

>>>Galeria<<<