Dzień Matki-relacja z koncertu
Dzień Matki-relacja z koncertu
W sosnowieckim Klubie Kiepury odbył się bowiem koncert charytatywny przebiegający pod hasłem Z okazji Dnia Matki na Dom Matki. Jego wykonawcami byli uznani muzycy: tenor ks. Paweł Sobierajski, sopranistki Ewa Tracz i Anna Leśniewska oraz pianistka Mirella Malorny. Po koncercie odbyła się aukcja obrazów, dzięki której na rzecz budowy Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka zebrano ponad 12 tys. złotych.

Bardzo profesjonalnym prowadzeniem koncertu i aukcji zajął się ks. Tomasz Zmarzły. Na początku odczytał on list od ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka, który serdecznie pozdrowił i podziękował uczestnikom za przybycie. Koncert poprzedziła prezentacja idei budowy Domu Matki, której dokonał ks. Tomasz Folga, Dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Przedstawił on krótko cele jej powołania, opowiedział o dotychczasowych działaniach zmierzających do otwarcia placówki oraz przedstawił aktualny stan pracy na budowie, która ruszyła z początkiem kwietnia. Nie zabrakło również czasu na kwiaty i podziękowania dla Pani Wiesławy Spyry, pomysłodawczyni budowy Domu.

W czasie licytacji największym powodzeniem cieszył się zegarek ofiarowany przez ks. biskupa Grzegorza Kaszaka, który otrzymał z okazji święceń biskupich. Jego nabywca ofiarował za niego kwotę 3250 zł. Swoje obrazy ofiarował ceniony zagłębiowski malarz, Pan Krzysztof Zięcik. Aukcję wsparli również: Prezydent Miasta Sosnowca, Pan Kazimierz Górski, który ofiarował obraz autorstwa Henryka Kmiecia, sosnowiecka galeria Kordian II, która ofiarowała cenny obraz Pana Henryka Włocha oraz malarka, Pani Karolina Wicha, która przekazała na rzecz aukcji wykonaną przez siebie ikonę Matki Bożej Bolesnej. Licytowane były również prace plastyczne wykonane przez młodych podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Rusinowicach.>GALERIA<