>> SOSNOWIECKI FINAŁ AKCJI "KILOMETRY CARITAS" <<

Kilometry Caritas

Caritas Diecezji Sosnowieckiej wraz z innymi Caritas Diecezjalnymi podejmuje ogólnopolską próbę bicia Rekordu Guinnessa, której celem jest zebranie jak największej ilości monet 1 złotowych, układając z nich kilometry.Rekord Guinnessa w układaniu ciągu monet jednonominałowych należy do austriackiej organizacji BG/BORG Kirchdorf, która 9 grudnia 2011 roku ułożyła ciąg o długości 75.24 km składający się z 4.5 miliona jednocentówek euro.
Aby pobić obecny Rekord Guinnessa, potrzeba ułożenia min. 75.25 km ciągu jednozłotowych monet – to ponad 3 311 000 monet o nominale 1 zł.
Akcja ma charakter ogólnopolski, wspólnie z 10 innymi Caritas z całej Polski, bijemy rekord Guinnessa, ustanawiamy rekord Polski i pomagamy. Zebrane przez Caritas Sosnowiecką środki przeznaczone zostaną na budowę Domu dla Bezdomnych w Dąbrowie Górniczej, który zapewni schronie 55 osobom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.
Ogólnopolski finał akcji ,,Kilometry Caritas'' odbędzie się 29 maja 2016 r.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w naszą kampanię, zbierania i doklejania złotówek!
Pobijmy razem Rekord Guinnessa!
Więcej informacji na stronie:
www.kilometry.caritas.pl
Koordynatorzy Akcji w Diecezji Sosnowieckiej:
Sylwia Bogusz, tel. 795 444 036, email: sbogusz@caritas.pl
> INAUGURACJA AKCJI "Kilometry Caritas" <