Większość z nas z rozrzewnieniem wspomina czas spędzony u boku swojej mamy – w cieple, poczuciu bezpieczeństwa, bliskości. Nie każda mama jest w stanie zapewnić swojemu dziecku ten jakże potrzebny do prawidłowego rozwoju i osiągnięcia późniejszej dojrzałości emocjonalnej komfort.
Trudno sobie nawet wyobrazić, jak skomplikowane bywa czasem ludzkie życie.

Odpowiadając na potrzeby matek i ich dzieci, po kilku latach starań wielu ludzi dobrej woli, w dniu obchodów Dnia Świętości Życia 25 marca 2015 roku otworzyliśmy Diecezjalny Dom Matki i Dziecka, w którym osoby potrzebujące znajdą bezpieczny azyl.

Celem działalności naszego Domu jest ochrona tych najbardziej bezbronnych. W atmosferze zrozumienia i zapewnienia poczucia bezpieczeństwa pragniemy otoczyć troską zarówno kobiety oczekujące dziecka, jak i matki z dziećmi, dla których dotychczasowe miejsce pobytu przestało być bezpieczne.

Biskup dziękuje za wsparcie Domu Matki i Dziecka.


Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do otwarcia Domu Matki i Dziecka Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Publikujemy pismo Księdza Biskupa i już dziś zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz Domu, który odbędzie się 25 maja w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu.