SŁODYCZE OD DZIECI DLA DZIECI

SŁODYCZE OD DZIECI DLA DZIECI |07-04-2016

Zapraszamy do udziału w naszym autorskim projekcie VI edycji akcji "SŁODYCZE OD DZIECI DLA DZIECI".

W związku z ogromnym zaangażowaniem i udziałem wielu placówek w corocznej zbiórce słodyczy, Przedszkole RADOSNA WYSPA Caritas Diecezji Sosnowieckiej ponownie zaprasza do udziału w akcji SŁODYCZE OD DZIECI DLA DZIECI.
Celem akcji jest zbiórka słodyczy dla najmłodszych dzieci z rodzin ubogich będących w trudnej sytuacji finansowej. Inspiracją powstania akcji jest zbliżający się Międzynarodowy Dzień Dziecka, w którym pragniemy podarować dzieciom zebrane słodycze.
Akcja rozpoczyna się 11.04.2016 r. skierowana jest do przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Sosnowca. Udział w niej jest ważnym wydarzeniem w życiu placówek oświatowych ponieważ przynosi wiele korzyści dla: - dzieci, które uczy wrażliwości, umiejętności pomagania innym, dzielenia się, dostrzegania sytuacji i potrzeb innych ludzi już od najmłodszych lat, - nauczycieli, którzy mogą w sposób praktyczny przekazać wiedzę z zakresu pomocy innym potrzebującym, którzy nabywają cenne doświadczenie, będące atutem podczas awansu zawodowego, - przedszkoli czy szkół, które uczą swych wychowanków pomagać innym, są aktywne społecznie w związku z czym akcja podnosi ich prestiż w środowisku lokalnym. Za udział w zbiórce słodyczy każde przedszkole/szkoła otrzyma dyplom wraz z podziękowaniem. Koniec akcji przewidziany jest na 25.05.2016 r.