Zajęcia Adaptacyjne

Zajęcia adaptacyjne są wspaniałą propozycją dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych kolegów i wielu nowych przygód. Zajęcia mają na celu przekonanie dziecka, że pobyt w przedszkolu jest miłym doświadczeniem, usamodzielnienie dziecka i pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i nauczycielkami bez udziału rodziców czy bliskich.
Nasze Przedszkole to przyjazne miejsce, gdzie w pierwszych tygodniach pobytu pomagamy Dziecku i Jego Rodzicom przystosować się do nowego życiowego wyzwania, jakim jest rozpoczęcie edukacji przedszkolnej.

Rodzice Maluszka, który rozpoczął uczęszczanie do Przedszkola mają możliwość stałego kontaktu z nami. Mogą telefonicznie i mailowo na bieżąco uzyskiwać informacje na temat samopoczucia Dziecka. Cały personel, a przede wszystkim Wychowawca przedszkolny, służy im radą oraz wspiera ich i dziecko tak, by ułatwić im proces adaptacji do nowej sytuacji.

Zajęcia te są urozmaicone, atrakcyjne, dostosowane do wieku i potrzeb dzieci. Zawierają w sobie elementy zabaw i zajęć plastycznych, muzycznych, ruchowych. Dzięki nim dzieci i rodzice mają możliwość poznania naszego Przedszkola, przyzwyczajenia się do nowego miejsca, poznania personelu przedszkolnego i rówieśników.

Dla dzieci zapisanych do Przedszkola od września nowego roku szkolnego przewidujemy specjalny pogram zajęć adaptacyjnych odbywający się w drugiej połowie sierpnia.
Podczas zajęć adaptacyjnych zachęcamy Rodziców i Opiekunów do pozostawienia Dziecka pod opieką personelu przedszkolnego i odebraniu go w ustalonym wspólnie wcześniej czasie.


Zajęcia obejmują najważniejsze obszary edukacji:

Po każdych zajęciach rodzice mają możliwość rozmowy z nauczycielami, mającej na celu przybliżenie postępów dziecka podczas adaptacji.
Serdecznie zachęcamy rodziców do jak najczęstszych rozmów z nauczycielami prowadzącymi zajęcia adaptacyjne. Warto pytać o każdy nurtujący Państwa problem i zgłaszać wszelkie uwagi. Konsultacje po zajęciach są naturalną częścią procesu usamodzielniania Waszego dziecka.

Drogi Rodzicu!

Kilka wskazówek na temat przygotowania dziecka do tego ważnego startu.