Koszalin: Pieluchy darem serca

25 marca, w Dniu Świętości Życia, ruszyła akcja charytatywna pn. „Pielucha dla malucha i środki czystości podaruj z miłości”. Przeprowadzają ją Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wraz z Fundacją Moja Mama i Ja.

– Rozpoczynamy naszą akcję w Dniu Świętości Życia, żeby pokazać, że otaczamy troską dzieci od momentu ich poczęcia – wyjaśnia Agnieszka Pluta, prezes Fundacji Moja Mama i Ja. – Chcemy pomóc matkom, które mimo trudnej sytuacji życiowej postanowiły urodzić dziecko, wychować i otoczyć je miłością.

– Celem Dnia Świętości Życia dnia jest troska o dzieci od momentu ich poczęcia oraz budzenie w ludziach wrażliwości na sens i wartość życia człowieka w każdym jego momencie. – wyjaśniła A. Pluta. – Fundacja Moja Mama i Ja oraz Caritas chcą przez tę akcję pokazać szacunek do życia ludzkiego. Chcemy pomóc matkom, które mimo trudnej sytuacji życiowej postanowiły urodzić dziecko, wychować i otoczyć je miłością i chcemy potwierdzić, że dziecko to najwspanialszy dar dla rodziców, zarówno dla matki i jak i ojca.

Organizatorzy akcji proszą darczyńców o dary w postaci pieluch dla niemowląt, środków pielęgnacyjnych dla niemowląt i chemicznych środków czystości.

– Mimo że akcja rozpoczyna się w Dniu Świętości Życia, trwa cały rok – przekonuje pani prezes. – Dary rzeczowe można przynosić do siedziby Caritas diecezji oraz Fundacji Moja Mama i Ja, mieszczącej się w budynku należącym do DSM na ul. Wojska Polskiego 13 w Koszalinie.

Poza tym do akcji można się przystąpić w sposób pośredni, poprzez wpłatę pieniędzy na konto akcji. W tym celu przygotowano stronę internetową www.nadziejemam.pl, obecnie rozbudowaną o możliwość dokonania bezpiecznej płatności elektronicznej.

– Kwota 30 zł pozwala na zakup paczki pieluch, czyli ok. 64 sztuk pieluszek albo kompletu środków czystości lub pielęgnacyjnych – wyjaśnia A. Pluta.

W poprzednim roku w ramach akcji „Pielucha dla malucha i środki czystości podaruj z miłości ” uzyskano 110 paczek pieluch oraz 50 kompletów środków czystości.

Post Koszalin: Pieluchy darem serca pojawił się poraz pierwszy w Caritas Polska.