Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka
Caritas Diecezji Sosnowieckiej wraz z Urzędem Miasta Sosnowiec oraz Hipermarketem Auchan Sosnowiec organizuje 29 maja br. festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się na Górce Środulskiej w Sosnowcu.
Festyn wpisuje się w obchodu jubileuszu 20-lecia Auchan w Polsce oraz ogólnopolski finał akcji Kilometry Caritas. Rodzinne świętowanie rozpocznie się o godzinie 12:00, a zakończy ok. godziny 18:00.
Inauguracją festynu będzie Bieg Szlakiem Papieskim z którego całość opłat za uczestnictwo przekazywana jest na cel charytatywny, jakim jest budowa Domu dla Bezdomnych.
Ta uroczysta niedziela to doskonała okazja do spędzenia wspólnych, rodzinnych chwil, na które złoży się moc atrakcji.
Dla najmłodszych to przede wszystkim możliwość skorzystania z licznych zabaw edukacyjno-rozrywkowych, które zapewni m.in. prowadzone przez Caritas przedszkole „Radosna Wyspa”, a także ścianki wspinaczkowe, dmuchane zamki i zjeżdżalnie.
W programie wydarzenia znajduje się wiele konkursów i gier, zarówno sportowych jaki plastycznych, występ zespołu tanecznego „Digerido”, a także pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego.
Dodatkową atrakcją festynu będzie możliwość gry w mini hokeja oraz trening z piłkarzami Zagłębia Sosnowiec-ambasadorami akcji Kilometry Caritas.
Z kolei osoby dorosłe będą mogły zasięgnąć porad pracowników Stacji Opieki Caritas, a także dzięki uprzejmości WORD w Katowicach spróbować swoich sił w symulatorze dachowania, który ma za zadanie edukować kierowców oraz przyszłych użytkowników dróg, jak istotne jest zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa na drogach.
Na uczestników festynu czeka wiele nagród oraz poczęstunek w postaci ciast, grillowanych kiełbasek, bigosu oraz grochówki. W trakcie wydarzenia swoją działalność zaprezentują zespoły wolontariuszy Caritas, działające w szkołach oraz parafiach naszej Diecezji. Festyn zakończy się występem zespołu "Mały Chór Wielkich serc".
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

P R O G R A M
Bieg Szlakiem Papieskim
Zapisy, regulamin, mapy tras www.fsis.pl/auchan