Tornister pełen uśmiechów


Caritas pomaga dzieciom wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny. Głównym celem kampanii Tornister pełen Uśmiechów jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży z naszej diecezji. Kampania jest prowadzona corocznie w drugiej połowie sierpnia.W parafiach w całej diecezji do specjalnych koszy będzie można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowywanych przez wolontariuszy Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Najlepiej wrzucać: piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, flamastry, plastelinę i przybory geometryczne.

Do parafii trafią puste plecaki, tam mogą je Państwo odebrać i stać się darczyńcami, którzy wypełnią je przyborami szkolnymi. Przed pierwszym dzwonkiem w szkole wyprawki te zostaną przekazane uczniom z rodzin potrzebujących. Od Waszej hojności zależy ilość przygotowanych wyprawek.
To tylko 3 proste kroki aby pomóc potrzebującym:
W ramach tej akcji odbywa się również zbiórka przyborów szkolnych w hipermarketach Carrefour, którą przeprowadzają wolontariusze ze Szkolnych i Parafialnych Zespołów Caritas

W 2016 roku akcja „Tornister pełen uśmiechów” pozwoliła na przygotowanie wyprawek dla prawie tysiąca dzieci z całej diecezji sosnowieckiej.

>>> GALERIA <<