Paschaliki i Chlebki Miłości na naszym wielkanocnym stole
to znak jedności z najuboższymi!

Chlebki Miłości
To kampania organizowana w okresie Wielkiego Postu. Od Niedzieli Palmowej przez Wielki Tydzień na terenie naszej Diecezji rozprowadzane są Chlebki Miłości. Kupując go mamy świadomość podarowania dwóch chlebów dla najbardziej potrzebujących, którymi opiekuje się nasza diecezjalna Caritas.
Większość wiernych zanosi ten chleb wraz z innymi pokarmami w Wielką Sobotę do kościoła, aby został poświęcony przez kapłana,a w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego gości na wielkanocnym stole i w rodzinnym gronie spożywany zostaje podczas wielkanocnego śniadania.Paschaliki


Są to małe świece wzorowane na paschale, które symbolizują światło Zmartwychwstałego Chrystusa. Paschał poświęca się uroczyście i zapala podczas nabożeństwa wieczornego w Wielką Sobotę. Wtedy też można zapalić swoje Paschaliki. Świece mogą zapłonąć również podczas śniadania wielkanocnego ozdabiając swym światłem stół rodzinny.
Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele statutowe diecezjalnej Caritas, czyli na pomoc najuboższym mieszkańcom naszej diecezji.