I Andrzejkowy Bal Wolontariusza- relacja
I Andrzejkowy Bal Wolontariusza- relacja
I Andrzejkowy Bal Wolontariusza organizowany przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej już za nami. W sobotę 26 listopada 2016 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Sosnowcu, bawiło się ponad 400 wolontariuszy, a także sympatyków pomagania.
Gdy na zegarach wybiła godzina 16:00, drzwi Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR zostały otwarte. Jak tylko hala wypełniła się po brzegi gośćmi, rozpoczęła się oficjalna część spotkania. Ksiądz Łukasz Musiał, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej oraz Sylwia Bogusz, koordynator wolontariatu naszej diecezjalnej Caritas, podziękowali wszystkim wolontariuszom za ich trud i pracę na rzecz potrzebujących i zaprosili zgromadzonych do wspólnej zabawy.
Tradycja nakazuje by bal rozpocząć od poloneza - tak było i tym razem! Agnieszka Gwóźdź, prowadząca całe wydarzenie, porwała wszystkich do tańca. Muzyka pochłonęła uczestników, kroczących w charakterystycznym rytmie, a to dopiero był początek! Przez cały czas trwania balu na sali panowała wyjątkowa atmosfera. Uczestnicy chętnie brali udział w zabawach prowadzonych przez naszego profesjonalnego wodzireja.
O godz. 19.00 rozpoczęła się uroczysta Gala, podczas której zostały wręczone nagrody laureatom konkursu „Wolontariat-Podaj dalej”, o tytuł najlepszej "Grupy wolontariackiej 2015/16". Ksiądz Tomasz Folga, dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej przywitał zebranych wolontariuszy i ich opiekunów oraz zaprosił na scenę gości specjalnych Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, przedstawicieli władz samorządowych oraz członków komisji konkursowej. Jak podkreślił Mateusz Bochenek, przed komisją stało nie lada trudne zadanie wytypowania zwycięzców, bowiem wszystkie prace zaskakiwały swoją pomysłowością i oryginalnością. Dodał także, iż w Konkursie „Wolontariat-Podaj dalej” nie ma przegranych, wszyscy uczestnicy są zwycięzcami.
A oto nasi laureaci:

I Miejsce
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 im. Bolesława Prusa w Sosnowcu

II Miejsce
Techniczne Zakłady Naukowe w Dąbrowie Górniczej

III Miejsce (ex aequo)
Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie
oraz
Zespół Szkół Szkoła Podstawowa im. J. Słowackiego i Publiczne Gimnazjum w Rogoźniku

Wyróżnienie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej

W trakcie Gali Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak podziękował wszystkim i podkreślił, jak ważna jest praca wolontariuszy wlewających nadzieję w serca potrzebujących. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wszyscy zostali uhonorowani gromkimi brawami.
Nasi wolontariusze jak zawsze okazali sie niezawodni. W pracy i zabawie możemy na nich liczyć! Przybywając na bal, każdy z nich złożył małą cegiełkę. Zebrane w ten sposób środki będą wsparciem organizowanej przed świętami Wigilii dla ubogich, samotnych i bezdomnych.
Wierzymy, że zainicjowane w ten sposób wydarzenie jakim był I Andrzejkowy Bal Wolontariusza, na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości naszej diecezjalnej Caritas i za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie.